Projekt realizowany w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa: IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Vivid Consulting Sp. z o. o.
zaprasza do udziału w projekcie
Wachlarz możliwości przeciw ubóstwu i wykluczeniu”
 Nr RPMA.09.01.00-14-8150/17

Osoby w wieku 18 – 67 lat zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (wyłącznie doświadczające wielokrotnego wykluczenia), zamieszkujące teren województwa Mazowieckiego na obszarach(w gminach) poniżej progu defaworyzacji  określonego w Mazowieckim barometrze  ubóstwa i wykluczenia społecznego, w tym :

niepełnosprawne,

korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020,

bezrobotne zakwalifikowane do III profilu pomocy.

W ramach projektu przewidziano następujące formy wsparcia:

3 MIESIĘCZNY STAŻ ZAWODOWY,

Stypendia szkoleniowe i stażowe,

Diagnoza indywidualnych potrzeb i potencjałów UP połączona z poradnictwem psychologicznym,

Warsztaty kompetencji społecznych,

Poradnictwo zawodowe,

Szkolenia zawodowe,

Pośrednictwo pracy.

Zapewniamy:

Stypendium szkoleniowe,

Płatny 3-miesięczny staż zawodowy,

Zwrot kosztów dojazdu,

Materiały szkoleniowe,

Wykwalifikowaną kadrę trenerów,

Certyfikat potwierdzający uzyskane kwalifikację.

Planowane efekty:
Projekt przyczyni się do zmniejszenia barier równościowych w województwie mazowieckim.
Kobiety (min. 60%UP), które od lat borykają się ze stereotypowym i nierównym traktowaniem na rynku pracy, będą mogły nabyć niezbędne kwalifikacje, kompetencje, umiejętności i doświadczenie. Uczestnictwo w projekcie trwale zmieni postawę uczestników projektu, w tym Kobiet i Osób z niepełnosprawnościami, odnośnie uczestnictwa w działaniach mających na celu aktywizację społeczno-zawodową, dzięki kompleksowemu wsparciu w projekcie o wysokiej jakości. Projekt wpłynie pozytywnie na zwiększenie motywacji do dalszych działań. Projekt zapewni efektywność zatrudnienia i społecznego zatrudnienia, co gwarantuje uzyskanie zatrudnienia na min.3 miesiące oraz dokonanie postępu w procesie aktywizacji społeczno-zawodowej lub podjęcie dalszej aktywizacji.

Okres realizacji projektu: 01.11.2017 r. – 31.07.2018 r.
Wartość projektu : 930 658,20 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 744 526,56 zł