Rekrutacja i promocja

By | 1 marca 2017

01.06.2017

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramami na poszczególne formy wsparcia na miesiąc czerwiec.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca do projektu ” Zaprojektowani na sukces!”. Liczba miejsc ograniczona!!!. Zapraszamy wszystkich chętnych do składania formularzy zgłoszeniowych.

03.04.2017

Zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych. Rekrutacja do projektu”Zaprojektowani na sukces!” trwa. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi.

01.03.2017

Warunkiem zgłoszenia do Projektu „Zaprojektowani na sukces!” jest wypełnienie oraz dostarczenie kompletu dokumentów rekrutacyjnych (ZAŁĄCZNIKÓW) wymienionych w REGULAMINIE PROJEKTU do Biura Projektu – osobiście, listownie bądź mailowo.

REGULAMIN PROJEKTU

załącznik nr 1 – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

załącznik nr 2 – OŚWIADCZENIE O SPEŁNIENIU KRYTERIÓW GRUPY DOCELOWEJ

załącznik nr 3 – ANKIETA POTRZEB ON

01.02.2017

Do projektu zapraszamy przede wszystkim osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach i osoby w wieku 50 lat i więcej, które zamieszkują na obszarze woj. w tym wyłącznie na terenie wiejskich obszarów funkcjonalnych wymagających wsparcia procesów rozwojowych znajdujących się w: Powiecie chodzieskim (Budzyń-gmina wiejska, Chodzież, Chodzież-gmina wiejska, Margonin, Szamocin), Powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (Czarnków, Czarnków- gmina wiejska, Drawsko- gmina wiejska, Krzyż Wielkopolski, Lubasz- gmina wiejska, Połajewo- gmina wiejska, Wieleń), Powiecie międzychodzkim (Chrzypsko Wielkie- gmina wiejska, Kwilcz- gmina wiejska, Międzychód, Sieraków), Powiecie wolsztyńskim (Przemęt- gmina wiejska, Siedec- gmina wiejska, Wolsztyn), Powiecie nowotomyskim (Kuślin- gmina wiejska, Lwówek, Miedzichowo- gmina wiejska, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń), Powiecie grodziskim (Granowo- gmina wiejska, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec- gmina wiejska, Rakoniewice, Wielichowo), Powiecie kościańskim (Czempiń, Kościan- gmina wiejska, Krzywiń, Śmigiel).

Grupa docelowa:

60 Uczestników Projektu, w tym 50 osób bezrobotnych (30K/20M) i 10 osób biernych zawodowo (6K/4M), defaworyzowanych na rynku pracy powyżej 29r.ż [do projektu kwalifikować się będą wyłącznie uczestnicy, którzy w dniu rozpoczęcia udziału w projekcie ukończyli 30 rok życia. Wiek określany jest na podstawie daty urodzenia i ustalany w dniu rozpoczęcia udziału  w projekcie] należących do jednej z następujących grup:

• Kobiety (36K)
  • Os. w wieku 50lat i więcej (8K/5M)
  • Os. długotrwale bezrobotne (6M/4K)
  • Os. z niepełnosprawnościami (2K/1M)
  • Os. o niskich kwalifikacjach (20M/14K)

W ramach projektu zapewniamy:

1. Stypendia szkoleniowe i stażowe
  2. Badania lekarskie i ubezpieczenie NNW
  3. Zwrot kosztów dojazdu
  4. Certyfikowane egzaminy
  5. Materiały szkoleniowe

W ramach projektu oferujemy:

1. Doradztwo zawodowe z Indywidualnym Planem Działania (IPD)
    Przykładowy program:
    1. Identyfikacja potrzeb, oczekiwań, mocnych i słabych stron UP, bilans posiadanych kompetencji, wykształcenia i doświadczenia zawodowego.
    2. Diagnoza możliwości w zakresie doskonalenia zaw., w tym diagnoza potrzeb szkoleniowych i możliwości doskonalenia zawodowego.
    3. Opracowanie/aktualizacja IPD.
  2. Poradnictwo zawodowe
    Przykładowy program:
    1. Ustalenie problemu zawodowego.
    2. Analiza sytuacji UP, z uwzględnieniem jego/jej zainteresowań, predyspozycji i kompetencji oraz uwarunkowań zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych.
    3. Analiza możliwości i wybór odpowiedniego sposobu rozwiązania problemu zawodowego wypracowanego wspólne z UP i możliwego do zrealizowania przez UP.
    4. Zalecenia dot. dalszego postępowania, w tym m.in. potrzeby objęcia UP różnymi formami pomocy realizowanymi w projekcie.
  3. Wparcie psychologiczno – doradcze, w tym mentoring
    Przykładowy program:
    1.Przełamywanie barier i ograniczeń wewnętrznych.
    2.Uświadamianie roli porażki, stresu, krytyki.
    3.Rozwijanie i stabilizowanie sfery emocjonalnej, samokrytycyzmu i twórczego myślenia, autoekspresji, budowanie poczucia własnej wartości.
    4.Motywowanie uczestników i stymulowanie działań na rzecz samorozwoju.
  4. Pośrednictwo pracy
    Przykładowy program:
    1. Wstępna indywidualna rozmowa z UP w celu zebrania niezbędnych informacji do poszukiwania odpowiedniej pracy.
    2. Pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.
    3. Wyszukiwanie ofert pracy.
    4. Inicjowanie spotkań z pracodawcami.
    5. Dążenie do wypracowania u uczestników/uczestniczek projektu postaw aktywnego, samodzielnego i świadomego poszukiwania pracy.
  5. Szkolenia zawodowe:
    1. Projektowanie i aranżacja wnętrz:
    – podstawy stosowania materiałów wykończeniowych
    – podstawy działania kolorem, fakturą i tkaniną
    – zagadnienia designu, trendy
    – zasady wywiadu z inwestorem
    – projektowanie pokoi dziecięcych/ komercyjnych/ sklepów
    2. Projektowanie mebli i wzornictwa przemysłowego:
    – znajomość podstawowych zagadnień konstrukcyjnych i wytrzymałości materiałów
    – historia designu, design inspirujący
    – przykłady współczesnego wzornictwa meblowego
    – projektowanie form użytkowych i mebli
    – potrzeby rynkowe
  1. Staże zawodowe
    Program stażu określać będzie:
    1.Nazwę zawodu/specjalności, której program dotyczy.
    2.Zakres zadań wykonywanych przez UP.
    3.Rodzaj uzyskiwanych kwalifikacji/umiejętności zawodowych.
    4.Sposób potwierdzenia nabytych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych.
    5.Opiekuna osoby objętej programem stażu (Stażysta wykonuje swoje obowiązki pod nadzorem opiekuna stażu, wyznaczonego na etapie przygotowań do realizacji programu stażu).